Autobusová doprava Slovinsko

Na zájezd do ciziny levně, ale zároveň rychle? I to je možné! Proč nevyrazit třeba do Slovinska autobusovou dopravou? I když to na první pohled nezní moc atraktivně, zdání může klamat.

Už je za námi doba, kdy jsme museli cestovat neútulnou a stísněnou Karosou nebo Liazem. Za poslední desetiletí se doprava autobusem posunula o několik kroků dále a lze ji komfortem srovnat i mnohdy s cestováním letadlem první třídy.

Důkazem toho je i společnost Pragotour s.r.o., která organizuje zájezdy autobusovou dopravou po okolních zemích Evropy a zajišťuje služby vnitrostátní a mezinárodní autobusové dopravy. Mezi její portfolio můžeme zařadit autobusy značky Mercedes, Renault nebo Volkswagen, které jsou velmi komfortně zařízeny pohodlnými sklápecími sedadly a v letních měsících klimatizací, profesionální řidiči vám během přepravy mohou nabídnout kromě shlédnutí videofilmu i lehké občerstvení či chlazené a teplé nápoje. Samozřejmostí je i záchod přímo v prostorách autobusu.

Doprava autobusem na Slovinsko trvá okolo a odměnou vám bude neskutečná podívaná v podobě hlavního města. Lublaň je město velmi bohaté na historické památky, za zmínku například stojí Tromostovje, neboli Trojmostí, které je názorným příkladem neobvyklé slovinské architektury. Skládá se ze starého kamenného mostu a dvou bočních navazujících mostů, na jejichž konci je kašna se třemi kraňskými řekami – Sávou, Krkou a Lublenicí.

Zároveň byste si neměli nechat ujít i návštěvu Starého města, které je tvořeno náměstími a ulicí Mestní trg, což je ulice s obchody, kavárnami a butiky, kde si můžete nejen zakoupit nějaký zajímavý suvenýr a pochutnat si na tamních specialitách, ale zároveň i pokochat se tamní kulturou.

Slovinsko není ale atraktivní pouze z hlediska poznávacího, ale i relaxačního, v letních měsících si tak nezapomeňte přibalit i plavky a opalovací krém, Slovinsko totiž leží na břehu Jaderského moře, užít si tak dovolenou můžete například v městě Piraň, kde se nachází světoznámý Mořský park Laguna vybavený tobogány, skluzavkami, vířivkami i ohřívanou mořskou vodou, nebo na břehu moře.

Na co ještě čekáte? Vyražte se společností Pragotour s.r.o. za poznáním!

Spolupracujeme